איטום גגות

חורף. אתם מגיעים הביתה, מחליפים לבגדים הנוחים שלכם ומתכוננים לשבת בניחותא וליהנות מזמן איכות עם המשפחה בבית. בחוץ גשום, ולפתע אתם מתחילים לשים לב כי אחד הקירות בבית מתחיל להתקלף ולהראות סימנים לא חיוביים. כנראה שיש לכם נזילה.

הגג, הוא החלק החשוף ביותר בבית להשפעות מזג האוויר ובמיוחד בתקופת החורף. זה נכון שמבחינה אסתטית יש סוגים שונים של גגות שכמובן גם מוסיפים לנראות של הבית, אך לפני הצד העיצובי, לגג יש שלושה תפקידים מרכזיים: הוא נועד כדי לאטום ולחסום כל מה שמזג האוויר מביא עמו ולמנוע מהעולם החיצון לחדור הביתה. הוא נועד כדי להרחיק מים וכמובן משמש כמבודד תרמי של הבית.

בין אם מדובר בגג רעפים או גג בטון, תחזוקה שוטפת של הגג בהתאמה לחומרי האיטום בהם בוצע שימוש, הינה הכרחית על מנת להגיע למצב של תפקוד תקין של הגג.

סוגים שונים של גגות

גגות שטוחים:

גגות שטוחים מוכרים לנו כבר מאות שנים. גגות אלו לרוב ייבנו על ידי בטון ויכוסו בשכבות שונות של חומרי איטום.

גגות משופעים:

צורת הקירוי הנפוצה כיום בעולם המערבי. את שלד הגג בונים מקורות עץ, פלדה או בטון. את האיטום מבצעים באמצעות יריעת איטום מיוחדת ומורכבת. את הבידוד מבצעים בעזרת צמר זכוכית או צמר סלעים בין הקורות. הסיבה העיקרית לשימוש בגג משופע היא בשל העובדה שגגות אלו מאפשרים גלישה מהירה של משקעים. מרבית הגגות המשופעים מקורים ברעפי חרס ובטון (רעפים).

בדיקת גג רעפים

אתם לא צריכים אותנו כדי להבין את החשיבות הכרוכה בטיפול והתקנת הגג הנכון עבור הבית שלכם. על מנת שהגג אכן יהיה אפקטיבי ויבצע את העבודה שלשמה הוא נועד, יש לבצע בו בדיקות כדי לוודא שהרעפים לא שבורים או סדוקים, שפחי הצד תקינים והמרזבים נקיים. זכרו, הגג הוא החלק החשוף ביותר לשינויי אקלים ולכן בדיקות על מצבו חייבות להתבצע גם בחורף וגם בקיץ.

איטום גג בטון

בטון אמנם נותן לנו תחושה של יציבות וחוזקה, אך גם בגגות בטון, עם הזמן, עלולים להיווצר פערים וסדקים שדרכם יכולים לחלחל מים ולגרום לנזקים בקירות הבית. לכן יש להקפיד גם בגג בטון על איטום מקסימלי שמותאם באופן ספציפי לגג. אחת השיטות הנפוצות ביותר לאיטום גג בטון היא בעזרת שימוש בזפת. זיפות הגג נעשה במריחה חמה על הגג. כדאי לוודא כי לפני שמתחילים את העבודה מתבצע ניקיון יסודי, מסירים כתמים ואבק וכל טיפת לכלוך. אחרי שמסתיים שלב הניקיון, מייבשים את הגג מנוזלים ולאחר מכן מורחים שכבת זפת חמה על כל הגג, כולל בפינות הנסתרות. לאחר שלב זה מתקדמים לשלב הבא שהוא מריחת שכבת הגנה לבנה שמונעת מהשמש להכות בזפת השחור. אותה שכבת הלבנה גם מסייעת לבידוד מפני חום וקור.

עבודה למקצוענים בלבד

אם אינכם רוצים למצוא את עצמכם, נאלצים להתמודד מול בעיות באיטום, אל תתפשרו על אנשי המקצוע. בחירה באנשים הלא נכונים תוביל לכך שתאלצו בזמן קצר לבצע עבודת איטום נוספת שתחסה על המחדלים שעלולים להיעשות. אנחנו בפיתוח חותם, מתחייבים כי עבודת האיטום שנבצע עבורכם, הינה לטווח ארוך, תתאים בדיוק לצורך שלכם ותיעשה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.