איטום גגות

חורף. אתם מגיעים הביתה, מחליפים לבגדים הנוחים שלכם ומתכוננים לשבת בניחותא וליהנות מזמן איכות עם המשפחה בבית. בחוץ גשום, ולפתע אתם מתחילים לשים לב כי אחד הקירות בבית מתחיל להתקלף ולהראות סימנים לא חיוביים. כנראה שיש לכם נזילה.

הגג, הוא החלק החשוף ביותר בבית להשפעות מזג האוויר ובמיוחד בתקופת החורף. זה נכון שמבחינה אסתטית יש סוגים שונים של גגות שכמובן גם מוסיפים לנראות של הבית, אך לפני הצד העיצובי, לגג יש שלושה תפקידים מרכזיים: הוא נועד כדי לאטום ולחסום כל מה שמזג האוויר מביא עמו ולמנוע מהעולם החיצון לחדור הביתה. הוא נועד כדי להרחיק מים וכמובן משמש כמבודד תרמי של הבית.

בין אם מדובר בגג רעפים או גג בטון, תחזוקה שוטפת של הגג בהתאמה לחומרי האיטום בהם בוצע שימוש, הינה הכרחית על מנת להגיע למצב של תפקוד תקין של הגג.

סוגים שונים של גגות

גגות שטוחים:

גגות שטוחים מוכרים לנו כבר מאות שנים. גגות אלו לרוב ייבנו על ידי בטון ויכוסו בשכבות שונות של חומרי איטום.

גגות משופעים:

צורת הקירוי הנפוצה כיום בעולם המערבי. את שלד הגג בונים מקורות עץ, פלדה או בטון. את האיטום מבצעים באמצעות יריעת איטום מיוחדת ומורכבת. את הבידוד מבצעים בעזרת צמר זכוכית או צמר סלעים בין הקורות. הסיבה העיקרית לשימוש בגג משופע היא בשל העובדה שגגות אלו מאפשרים גלישה מהירה של משקעים. מרבית הגגות המשופעים מקורים ברעפי חרס ובטון (רעפים).

בדיקת גג רעפים

אתם לא צריכים אותנו כדי להבין את החשיבות הכרוכה בטיפול והתקנת הגג הנכון עבור הבית שלכם. על מנת שהגג אכן יהיה אפקטיבי ויבצע את העבודה שלשמה הוא נועד, יש לבצע בו בדיקות כדי לוודא שהרעפים לא שבורים או סדוקים, שפחי הצד תקינים והמרזבים נקיים. זכרו, הגג הוא החלק החשוף ביותר לשינויי אקלים ולכן בדיקות על מצבו חייבות להתבצע גם בחורף וגם בקיץ.

איטום גג בטון

בטון אמנם נותן לנו תחושה של יציבות וחוזקה, אך גם בגגות בטון, עם הזמן, עלולים להיווצר פערים וסדקים שדרכם יכולים לחלחל מים ולגרום לנזקים בקירות הבית. לכן יש להקפיד גם בגג בטון על איטום מקסימלי שמותאם באופן ספציפי לגג. אחת השיטות הנפוצות ביותר לאיטום גג בטון היא בעזרת שימוש בזפת. זיפות הגג נעשה במריחה חמה על הגג. כדאי לוודא כי לפני שמתחילים את העבודה מתבצע ניקיון יסודי, מסירים כתמים ואבק וכל טיפת לכלוך. אחרי שמסתיים שלב הניקיון, מייבשים את הגג מנוזלים ולאחר מכן מורחים שכבת זפת חמה על כל הגג, כולל בפינות הנסתרות. לאחר שלב זה מתקדמים לשלב הבא שהוא מריחת שכבת הגנה לבנה שמונעת מהשמש להכות בזפת השחור. אותה שכבת הלבנה גם מסייעת לבידוד מפני חום וקור.

עבודה למקצוענים בלבד

אם אינכם רוצים למצוא את עצמכם, נאלצים להתמודד מול בעיות באיטום, אל תתפשרו על אנשי המקצוע. בחירה באנשים הלא נכונים תוביל לכך שתאלצו בזמן קצר לבצע עבודת איטום נוספת שתחסה על המחדלים שעלולים להיעשות. אנחנו בפיתוח חותם, מתחייבים כי עבודת האיטום שנבצע עבורכם, הינה לטווח ארוך, תתאים בדיוק לצורך שלכם ותיעשה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.

עבודות איטום גגות במרכז – איכותיות ומתקדמות

איטום גגות הינה פעולה חיונית השומרת על הבית יבש ושלם. חברת פיתוחי חותם מספקת עבודות איטום גגות במרכז איכותיות, מתקדמות ועמידות לאורך זמן, המותאמות לסוג גג הבית. העבודות מבוצעות על ידי צוות מנוסה ואחראי עם ציוד וחומרים איכותיים, בליווי מעטפת שירות מקיפה. ואם לא די בכך החברה גובה עבור איטום גגות מחיר הוגן ומשתלם במיוחד.

הצורך באיטום גגות

רטיבות בבית גורמת לנזקים רבים כמו נזילות, כתמים על גבי הקירות, התקלפות צבע, סדקים בקירות ואף להתפתחות בעיות חמורות בשלד המבנה. הרטיבות יכולה לחדור לבית ממקומות שונים, שאחד העיקריים שבהם הינו הגג של הבית מעצם היותו שטח חשוף המושפע מתנאי מזג אוויר ומגשמים. לכן, איטום גגות הינה פעולה חיונית המונעת חדירת רטיבות ולחות לבית בעונה הגשומה. זוהי פעולה שיש לבצע בכל סוג של גג, בין אם איטום גג רעפים משופע או גג שטוח מבטון, בעזרת שיטות שונות של איטום.

שיטות שונות של איטום גגות

בשוק יש שיטות שונות לאיטום גגות והבחירה משתנה בהתאם לסוג ומאפייני הגג וצרכי האיטום שלו. בתור התחלה חשוב לבחור בחומרי איטום מאותה משפחת חומרים של הגג ואשר בדרך כלל נדרשים גם בשכבת קישור בסיסית המקשרת בין הגג לחומרי האיטום. בנוסף, חומרי איטום יאחזו טוב יותר על גבי הגג עצמו ולא על גבי חומרי איטום אחרים. ובכל המקרים עבודת האיטום נדרשת להתבצע על גבי משטח נקי ואחיד. בין השיטות היותר נפוצות לאיטום גגות ניתן למצוא:

  • זיפות גגות- שיטה וותיקה המיועדת לגגות שטוחים העושה שימוש בזפת חמה אותה מורחים על גבי הגג. לאחר השמת הזפת מורחים את הגג בשכבה לבנה המבודדת את הגג ומונעת את התחממות הזפת מחום השמש.
  • יריעות איטום לגגות משופעים – מותקנות בין קורות הגג ומורכבות מצמר סלעים או זכוכית.
  • יריעות ביטומניות – שיטה מתקדמת ויעילה לאיטום של גגות שטוחים, המבוצעת על ידי הלחמה של יריעות ביטומניות.
  • חומרי איטום על בסיס פולימר או אקרילי – חומרי איטום על בסיס של מים שמיישמים אותם בהתזה או מריחה על גבי תשתיות גג בטון עם שיפוע.
  • חומר איטום משחתי פוליאוריטני – יכול להיות על בסיס מדלל או על בסיס של מים,  כאשר כל סוג של חומר מתאים לגג עם תכונות מסוימות.
  • חומר איטום ביטומני משחתי – חומר מעולה לגגות חשופים או לשם ביצוע עבודות איטום מקומיות.
  • יריעות איטום שונות – כמו יריעות PVC, TPOויריעות EPDM, אשר לרוב מונחות על הגג באופן חופשי וללא הדבקה או ריתוך ומקובעות לתשתיות הגג במספר נקודות עגינה.