בידוד גגות

אם יש לכם גג רעפים בבית אתם בוודאי כבר יודעים עד כמה נושא הבידוד הוא קריטי. ללא בידוד איכותי אתם למעשה חשופים לתנאי מזג האוויר בחוץ. בידוד גג רעפים בתקופת הקיץ החם בישראל יכול להוריד בין 12 ל-15 מעלות, ובחורף למנוע מהקור מקפיא שבחוץ לחדור הביתה. לכן, אם יש לכם גג רעפים בבית אסור לכם לדלג על שלב הבידוד.

מה החשיבות של בידוד גג רעפים?

את התועלות האסתטיות של גגות הרעפים אתם כבר מכירים. גגות רעפים משפרים את מראה הבית ומקנים לו תחושה נעימה וכפרית. יחד עם זאת, נושא הבידוד הוא חשוב במיוחד בגגות רעפים וזאת משתי סיבות עיקריות:

הסיבה הראשונה היא מזג האוויר, חום וקור. רעפים מושכים חום, וכשאין בידוד והטמפרטורות בחוץ עולות, הן יעלו בהתאם גם בתוך הבית. הבידוד התרמי ימנע מהחום להתפשט.

הסיבה השנייה היא צריכת חשמל. יש קורלציה ישירה בין גגות הרעפים לצריכת החשמל והאנרגיה שלכם בבית. אם הבידוד של גגות רעפים אינו איכותי דיו, בחודשי הקיץ מד המעלות ירקיע שחקים ואתם תאלצו להשתמש במזגן בתדירות ובעוצמה גבוהה, והתוצאה תהיה חשבון חשמל מנופח. בידוד תרמי איכותי, לעומת זאת, יחסוך בעלויות החשמל ויגרום לכך שהשהייה שלכם בבית תהיה נעימה בכל עונות השנה.

 

בידוד לגגות רעפים

בידוד תרמי לגגות רעפים

הבידוד היעיל ביותר לגגות רעפים הינו הבידוד התרמי. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של חומרים מבודדים ברמות מחיר משתנות. כמובן, ככל שחומר הגלם יהיה איכותי יותר כך מחירו יהיה בהתאם, אך לא מומלץ לחסוך ולהתפשר על איכות בידוד הבית שלכם. בידוד איכותי יבטיח הגנה מוחלטת מפני פגעי מזג האוויר ויחסוך מכם הוצאות מיזוג והסקה עתידיות. בידוד הגג גם ימנע מקרינת שמש הנספגת ברעפים לחדור לתוך המבנה.

בנוסף משמש הבידוד כלי לחיזוק הגג. כיוון שתקרת הרביץ הנפוצה והישנה מורכבת מרשת ברזל, היא זקוקה לבידוד אשר יחזק אותה וישפר את העמידות שלה. הבידוד גם מסייע במניעת הצטברות רקב, עובש וריחות רעים בחלל שבין הבית לגג הרעפים. אפשר גם להתקין חסמי קרינה רפלקטיביים מתחת לגג הרעפים כדי להגן על הבית מפני אבק.

איך מתבצע תהליך בידוד הגג?

תהליך בידוד גגות הרעפים מורכב מהצמדת חומרי הבידוד ללאטות. הבידוד עובד בשיטת הסנדוויץ': משני הצדדים ישנם רדידי אלומיניום מוליכי חום המכילים בתוכם צמר סינתטי סנוואיט, שבניגוד לצמר הזכוכית הוא ידידותי לסביבה. בנוסף, ניתן להוסיף למערכת הבידוד חוסם קרינה רפלקטיבי, המפחית קרינה ומקטין חדירת אבק למבנה.

 

לסיכום, בידוד הגג הוא פעולה חיונית ביותר, המונעת חשיפת המבנה לטמפרטורות קיצוניות, תורמת גם לחיסכון בצריכה וגם תורמת לחיזוקו הכללי של הגג ושיפור רמת עמידותו.

חברת פיתוחי חותם מבצעת עבודות בידוד גגות רעפים מקצועיות, בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות, בידוד ועמידות ובמחירים משתלמים במיוחד. העבודות מבוצעות בידי צוות מנוסה ומיומן, המשתמש בציוד, בחומרים ובטכניקות מתקדמות שיבטיחו בידוד תרמי איכותי ויעיל.