בידוד גגות

אם יש לכם גג רעפים בבית, אתם בוודאי כבר יודעים עד כמה שנושא הבידוד הינו קריטי. ללא בידוד איכותי, אתם למעשה חשופים לתנאי מזג האוויר בחוץ, היכולים להשפיע לשלילה על שהותכם בבית. חשוב לציין בידוד בתקופת הקיץ החם בישראל, מוריד בין 12-15 מעלות בקיץ. רק נסו לדמיין בית ללא בידוד בתקופת החורף, כאשר הקור מקפיא העצמות שבחוץ מצליח לחדור הביתה. לכן, אם יש לכם גג רעפים ודאגתם לבצע איטום איכותי, אסור לכם לדלג על שלב הבידוד.

חומרי הבידוד הינם הכרחיים גם במקרים בהם התקנתם פרגולה בחצר. בידוד מפני חום וקור יכול לשנות מקצה אל הקצה את ההנאה שלכם מהבית.

הבידוד היעיל ביותר לגגות רעפים הינו הבידוד התרמי. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של חומרים מבודדים לצורך בידוד תרמי, ולכן יש לבצע מחקר מקיף במטרה למצוא את החומר האיכותי ביותר. אמנם ככל שחומר הגלם יהיה איכותי יותר כך מחירו יהיה בהתאם, אך בכל הקשור לבידוד הבית שלכם, לא מומלץ לחסוך. ההגנה שלו תהיה מוחלטת, ומדובר בהשקעה שתצטרכו לעשות פעם אחת בשביל לקבל שקט נפשי לתקופת זמן ארוכה מאוד.

בידוד גג רעפים

את התועלות האסתטיות של גגות הרעפים אתם כבר מכירים. הם ללא ספק מוסיפים למראה הבית ומקנים לו תחושה נעימה, כפרית ואיכותית. יחד עם זאת, חשוב להבין כי בכל הקשור בגגות רעפים  יש צורך בבידוד איכותי, זאת משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא נושא האקלים, חום וקור. הסיבה השניה היא צריכת חשמל. כן, יש קורלציה ישירה בין גגות הרעפים לצריכת החשמל והאנרגיה שלכם בבית. גגות רעפים שהבידוד שלהם אינו איכותי, יביאו לכך שבמיוחד בחודשי הקיץ, מד המעלות ירקיע שחקים ואתם תאלצו לבצע שימוש בתדירות גבוהה יותר ובעוצמה חזקה יותר במזגן שלכם, מה שכמובן ינפח לכם את חשבון החשמל. בידוד איכותי, כמו הבידוד התרמי למשל, יגרום לכך שהשהיה שלכם בבית תיהיה נעימה וחסכונית יותר.

עוד על הבידוד התרמי

רעפים מושכים חום. במהלך חודשי הקיץ החום מייצר טמפרטורות אדירות. אותן טמפרטורות בגג, כשהן ללא בידוד, משפיעות בצורה ישירה על הטמפרטורות בבית. לא מספיק שחם בחוץ, גם בבית סובלים מחום גבוה, מה שגם ייאלץ את המזגן לעבוד קשה יותר ולצרוך יותר אנרגיה וחשמל.

אם כן הבידוד התרמי ימנע מהחום להתפשט. תהליך זה יבוצע על ידי התקנת הבידוד על מנת לאטום את הגג. בנוסף הבידוד גם משמש ככלי לחיזוק הגג כיוון שתקרת הרביץ הנפוצה והישנה אשר מורכבת מרשת ברזל, זקוקה לבידוד אשר יחזק אותה ויהפוך אותה לעוד יותר עמידה.

התהליך עצמו, בכל הקשור לגגות רעפים, מורכב מהצמדת חומרי הבידוד ללאטות. הבידוד עובד בשיטת הסנדוויץ'. משני הצדדים ישנם רדידי אלומיניום שמכילים בתוכם צמר סינטטי סנוואיט, אשר ידידותי לסביבה (שלא כמו צמר הזכוכית). הבידוד התרמי תורם רבות למיזוג הבית, הוא מסייע רבות גם בבניה הירוקה ושומר על איכות חיים איכותית יותר. בנוסף, אפשר להתקין חסמי קרינה רפלקטיביים מתחת לגג הרעפים אשר מסייעים גם בהגנה מפני אבק.

לבחור באנשים מקצוע

את הבידוד יש להשאיר אך ורק לאנשי המקצוע הנכונים. אנו בפיתוחי חותם, עוסקים בבידוד גגות כבר שנים ארוכות וערים לכל השיטות, הכלים וטכניקות האיטום המתקדמות ביותר. איתנו, אתם יכולים להיות בטוחים, כי עבודת האיטום תתבצע בצורה האיכותית והטובה ביותר.