בנייה קלה

בנייה קלה – כי זה פשוט קל יותר

הבנייה הקלה מתאפיינת בקירות חיצוניים ומחיצות פנימיות בעלי משקל שנמוך מ- 50 קילוגרמים עבור יחידת שטח. חתכי התקרות והרצפות שוקלים פחות מ-250 קילוגרמים למ"ר. חומרי הבנייה הקלה הינם: עץ, אלומיניום, לוחות בטון, מתכת, חציר, בלוקים דבוקים, לוחות איטונג עבים ואדמה.

הבנייה הקלה קיימת מזה 40 שנה בישראל והיא נפוצה מאוד בארה"ב וברחבי אירופה. הפופולאריות הרבה שצברה שיטת הבנייה נובעת מיתרונותיה הרבים. נציין מספר יתרונות מרכזיים של בנייה קלה:

יתרון ראשון – מהירות הבנייה

המהירות בה מתבצעת הבנייה הקלה הוא היתרון הגדול ביותר שלה. מכיוון שהשלד של המבנה מיוצר במפעל – בניגוד לבנייה המסורתית שמתבצעת באתר הבנייה ניתן לבצע עבודה מדויקת מאוד והמבנה מוכן במהירות.

הן את תכנון השלד והן את תכנון החלוקה הפנימית מבצע מהנדס קונסטרוקטור מטעם החברה. לאחר אישור התוכנית אל מול הלקוח מוזמנים החומרים המתאימים אל האתר ונבנים לאחר דגימות הקרקע וחפירת יסודות מתאימים. כל עבודת המסגרות בשטח מבוצעת ע"י מסגרים של החברה שהינם בעלי ניסיון עשיר בבנייה הפרטית והמתועשת. כל עבודת הבנייה בשטח מסונכרנת בקפידה בין כל בעלי המקצוע המעורבים; מסגר, אינסטלטור, חשמלאי, גגנים אדריכל ומהנדס לשם קבלת תוצאה מהירה ומושלמת.

יתרון שני – בידוד טרמי

מאחר ובקונסטרוקציה זו קיימים חללים הניתנים למילוי בחומרי בידוד ואקוסטיקה. ניתן לבודד את הבית בצורה הרבה יותר אפקטיבית לעומת הבנייה המסורתית ובכך לחסוך משמעותית בעלויות אנרגיה לא מבוטלות.

יתרון שלישי – רמת הגימור

עלות הבנייה הקלה נמוכה הרבה יותר מעלות הבנייה המסורתית, הסיבה לכך היא הזמן הקצר בו מתבצעת הבנייה. מכיוון שזמן הבנייה קצר יותר יש צורך בפחות כוח אדם. כמו כן, אין צורך לבצע הרחבות. סיבה נוספת לעלויות הנמוכות (באופן יחסי) היא עצם העובדה שהבנייה הקלה מבודדת יותר ולכן הוצאות החימום והקירור יורדות. כמו כן, הבנייה מגיעה עם אחריות של עשור על החומרים.

יתרון שלישי – שמירה על הסביבה

הבנייה הקלה משאירה פחות אבק מהבנייה המסורתית, פחות מזהמת את האוויר, אינה דורשת שימוש בכלי עבודה כבדים ואינה דורשת עבודה של פועלים רבים כך שכמות הפסולת קטנה באופן יחסי לבנייה המסורתית. נוסף על כך ניתן להמשיך את העבודה בתוך המבנה.

מתעניינים בבנייה קלה? צרו אתנו קשר ונשמח לסייע לכם