בנייה קלה

מהי בנייה קלה?

בנייה קלה היא שיטת בנייה המתאפיינת בשימוש בחומרי בנייה קלי משקל, כגון עץ, אלומיניום, לוחות בטון, מתכת, חציר, אדמה, בלוקים דבוקים ולוחות איטונג עבים, זאת בניגוד לבנייה קונבנציונלית הכרוכה ביציקות בטון. בנייה קלה משמשת לבנייה של מבנים למגוון מטרות, בהן בתים פרטיים, דירות, משרדים, מבנים תעשייתיים ומרכזים מסחריים. בנוסף, הבנייה הקלה טובה במיוחד ולתכנון ולהוספה של תוספות בנייה למטרות שונות, כמו בניית חדר על הגג וכדומה.

הבנייה הקלה היא מהירה, חסכונית וידידותית לסביבה בהשוואה לבנייה הקונבנציונלית. הבנייה הקלה נפוצה מאוד בארצות הברית ובאירופה, ובעשור האחרון גם בישראל הבנייה הקלה למגורים החלה להחליף את הבנייה המסורתית, זו המשתמשת בבלוקים ובטון.

איך מתבצעת בניה קלה?

כמשתמע משמה, הבנייה הקלה מתאפיינת בקירות חיצוניים ובמחיצות פנימיות שמשקלן נמוך מ-50 קילוגרמים עבור יחידת שטח. חתכי התקרות והרצפות שוקלים פחות מ-250 קילוגרמים למ”ר.

את תכנון השלד ואת תכנון החלוקה הפנימית מתכנן מהנדס קונסטרוקציה. לאחר אישור התוכנית אל מול הלקוח מוזמנים החומרים המתאימים אל האתר ונבנים לאחר דגימות הקרקע וחפירת יסודות מתאימים. כל עבודת הבנייה בשטח מסונכרנת בקפידה בין כל בעלי המקצוע המעורבים בהן מסגר, אינסטלטור, חשמלאי, גננים, אדריכל ומהנדס.

היתרונות של בניה קלה

1. מהירות הבנייה

היתרון הגדול ביותר של הבנייה הקלה הוא המהירות. מכיוון שהשלד של המבנה מיוצר במפעל, בניגוד לבנייה המסורתית שמתבצעת באתר הבנייה, המבנה מוכן במהירות. כך, תהליך הבנייה יכול להתקצר משמעותית ואף להסתיים בתוך מספר שבועות.

 

2. בידוד תרמי

את החללים במבנים שנבנו בשיטת הבנייה הקלה ניתן למלא בחומרי בידוד ואקוסטיקה. בשל כך, הבידוד התרמי והאקוסטי הוא אפקטיבי במידה רבה בהשוואה לבתים שנבנו בבנייה המסורתית. התוצאה היא חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל והגז ואיכות חיים גבוהה יותר.

3. גמישות בתכנון

בנייה קלה מאפשרת גמישות רבה יותר בתכנון האדריכלי של המבנה. התוצאה היא מבנים חכמים, יעילים, מדויקים וחסכוניים, המותאמים בהתאמה אישית לצורכי הדיירים, בין שמדובר במבנים למגורים, דירות נופש, משרדים או מבנים מסחריים ותעשייתיים.

4. בנייה ירוקה ואקולוגית

בנייה קלה נחשבת לבנייה ירוקה וידידותית לסביבה בכל שלביה, החל משימוש בחומרי גלם אקולוגיים, ממוחזרים או ניתנים למחזור, ועד להליכי הבנייה עצמם ואף למבנה הסופי המנצל באופן מיטבי משאבים בניי קיימא וחוסך בעלויות האנרגיה.

הבנייה הקלה משאירה פחות אבק מהבנייה המסורתית, מזהמת פחות את האוויר, אינה דורשת שימוש בכלי עבודה כבדים ואינה דורשת עבודה של פועלים רבים כך שכמות הפסולת קטנה באופן יחסי לבנייה המסורתית.  בנוסף, בבנייה קלה אפשר לתכנן את הבידוד התרמי של המבנה, את כיווני האור והאוויר באופן נכון וחכם, והתוצאה היא חיסכון מהותי בהוצאות חשמל לצורכי תאורה, הסקה ומיזוג.

 

5. חיסכון

עלויות הבנייה הקלה לרוב נמוכות מאלו של הבנייה הקונבנציונלית. הבנייה מתבצעת בפרק זמן קצר יותר, צורכת פחות כוח אדם, ואינה כרוכה בעלויות נוספות. בפרויקטים של בנייה קלה המחיר הראשוני יהיה זהה למחיר הסופי, ולא יתווספו אליו עוד הוצאות, התייקרויות והוספות מחיר למיניהן כנהוג בבנייה המסורתית. זאת ועוד, מכיוון שהבידוד התרמי במבני בנייה קלה מבודדת יותר הוצאות החימום והקירור יורדות.

 

למה לבחור בחברת פיתוחי חותם לבנייה קלה?

חומרי גלם – אנחנו מקפידים על שימוש בחומרים ובציוד האיכותיים והחדשניים ביותר בשוק.

יעילות – אנחנו מתחייבים על זמן עבודה קצר ועמידה בלוחות הזמנים.

פיקוח וליווי צמוד – אצלנו לכל לקוח מוצמד מנהל תיק לקוח המלווה את הפרויקט לאורך כל תהליך הבנייה; בנוסף, את עבודת הבנייה הקלה מלווים אדריכל ומהנדס מקצועיים, נוסף על אנשי המקצוע בתחום הבנייה, החשמלאות, האינסטלציה ועוד.

איכות – אנחנו מקפידים על כל שלב בתהליך הבנייה החל מתכנון פרטני ועד עבודות גמר מדויקות וברמות גימור גבוהות.

בטיחות – אנחנו אחראיים על השגת כל האישורים הנדרשים ועמידה בכל תקני הבטיחות המחמירים.

חיסכון משמעותי – פרויקטים של בנייה קלה בביצוענו זולים בכ-40% מפרויקטים דומים בבנייה קונבנציונלית!

לחברת פיתוחי חותם יש ותק וניסיון רב בפרויקטים של בנייה קלה, ירוקה ומתקדמת במגזר הפרטי והעסקי. אם אתם מעוניינים להרחיב את הבית, להוסיף קומה או עליית גג, או כל פרויקט אחר של בנייה קלה, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

מתעניינים בבנייה קלה? צרו אתנו קשר ונשמח לסייע לכם

לצפייה בגלריית בניה קלה >>

פרויקט בניה קלה