בניית גגות רעפים

גגות רעפים הם מכיסויי הגגות הנפוצים והאמינים ביותר בארץ ישראל. הם מתאימים גם לבתים פרטיים אך גם לבתים משותפים. הם מוסיפים צבע ואסתטיקה לנראות של הנכס ונותנים לו תדמית יוקרתית ומיוחדת. כמובן, בדיוק כמו באזורים אחרים שבבית, גם את גג הרעפים יש לתחזק בצורה שוטפת, אך לעומת כיסויים אחרים למבנים, בגגות הרעפים רק גגן מקצועי יכול וצריך לטפל.

על מנת שהטיפול יהיה אפקטיבי יש לבצע בדיקות על מנת לאבחן סתימות, נזילות וסדקים. את הבדיקות מומלץ לבצע פעם בשנה לפני החורף. יחד עם זאת במקרים דחופים ניתן לבצע את הבדיקות גם בתקופה הקרה והרטובה יותר של השנה.

למה חשוב להקפיד על בדיקות וטיפול שוטף?

טיפול שוטף הוא למעשה תרופת מנע. אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם נזילות מעיקות שגורמות להמון תסכול וגם כרוכות בעלויות כספיות גבוהות בשל התיקונים שידרשו, מומלץ להקדים תרופה למכה ולבצע את כל הבדיקות הדרושות בזמן.

גג רעפים

מתי מומלץ לבצע תיקון לגג הרעפים?

הזמן משחק תפקיד בכל דבר הקשור בבית ובנכס שלכם. לכן, זה לא יהיה חריג אם לאחר תקופת זמן מסוימת, תאלצו לבצע תיקונים בגג הרעפים עקב רעפים שבורים ותקלות נוספות. אנו ממליצים לבצע תיקונים בהקדם, כיוון שעלולה להיווצר בעקבות תקלות כאלו ואחרות תגובת שרשרת שתגרום לנזק עוד יותר רב. התיקון מתבצע בדרך הבאה: בשלב הראשון יש לתקן את הלטות אשר הינן חלק מבסיס הגג. לאחר מכן, יהיה צורך בביצוע איטום ובפחחות. אם אתם לא רוצים להגיע למצב בו הגג מתעקם לגמרי, חשוב לבצע את התיקון ברגע שמתעוררת בעיה. בנוסף, במהלך התיקון גם יתבצע חיזוק לקונסטרוקציה הפנימית של הגג.

מדובר בתהליך מהיר יחסית כאשר שטח של 100 מטר מצריך כ- 12 שעות עבודה בלבד.

מתי מומלץ לבנות רעפים חדש ובמה זה כרוך?

אם יש לכם גג רעפים בן 20 שנה ומעלה, ככל הנראה לא יהיה כדאי לכם לתקן אותו אלא יהיה נכון ואפקטיבי יותר להחליף את כולו. בגגות כאלו רעפים שבורים, חורים במרזבים ורעפים סדוקים יכולים להיות פתח לנזילות ולרטיבות ותיקון נקודתי יהיה כמו לשים פלסטר על שבר. תהליך החלפת הגג גם עלול להיות חסכוני יותר מאשר תיקון, והוא בהחלט יספק מענה לטווח ארוך הרבה יותר.

כאשר מחליפים את הגג מבצעים החלפת תשתית ולא רק רעפים. בנוסף, תהליך החלפת תעלות הפח הפנימיות, הלטות, הרעפים והמרזבים זוכים גם הם להתחדשות.

חשוב לדעת!

חשוב לוודא ולשאול את בעל המקצוע האם הרעפים בעלי תו תקן ישראלי והאם מתבצע איטום ברוכבים. אנחנו בפיתוחי חותם עובדים אך ורק עם רעפים אשר עומדים בתקן הישראלי ומבצעים איטום מקסימלי.