השבחת נכסים

השבחת נכסים

השבחת נכסים מקצועיים וכדאיים

חברת פיתוחי חותם בע"מ, קבלני בנייה, שלד, גמר, פיתוח וגגות מורשים, מספקת ללקוחותיה עבודות ייעודיות עבור השבחת נכסים. העבודות מסופקות עבור מגוון סוגי נכסים לרבות השבחת מבנים, מבני מסחר, השבחת דירות ובתים פרטיים. הן מבוצעות בסטנדרטים גבוהים ביותר על ידי צוות מקצועי מקיף ועם ליווי וייעוץ אדריכלי והנדסי ובעזרת ציוד וחומרים איכותיים ומתקדמים. כל זאת תוך עמידה בלוחות זמנים ועם מחירים משתלמים במיוחד.

על השבחת נכסים וכדאיותה

שירותי השבחתם של נכסים תורמים באופן משמעותי לעליית ערכם, לצד הפיכת הנכס להרבה יותר אטרקטיבי עם העלאת רמת וכמות המתעניינים ברכישתו. את השבחת הנכס ניתן לבצע באמצעים ופעולות שונות, החל מפעולות קוסמטיות לעבודות שיפוץ ובניה מאסיביות. הפעולות יכולות להיות שיפוץ מקיף של הנכס, הוספת חדר או מרפסת, חלוקה מחודשת של החלל, הוספת חדר שירותים, החלפת ריצוף, צביעת קירות, בניית דק ואו פרגולה, בניית עליית גג, תיקון או החלפת מטבח וכלי סנטריה, שיפור וחידוש תשתיות, החלפת גופי תאורה, תיקון גגות ועוד.

השבחה נכונה ויעילה של נכסים

חשוב לדעת כי לא לכל חברה קבלנית יש את הניסיון והידע הנדרש עבור השבחת נכסים כדאית ויעילה. השבחה נדרשת לשמור על כדאיות עבודות השיפוץ וההרחבה באמצעים שונים, למשל על ידי עבודה מדויקת ומהירה, ועם חישוב נכון וריאלי של עלויות. כל זאת עם מיצוי מלא של אפשרויות שיפוץ ובניה בנכס תוך שמירה על רווחיות וכדאיות הפרויקט. שלא כמו שיפוץ דירה לצורכי שיפור איכות חיים, תכנון הבית שם דגש על יצירת מרחב כמה שיותר מרווח, נקי וניטראלי, נטול אמירות אישיות. גישה זו מגדילה את מספר האנשים שנכס זה יכול להתאים להם. יחד עם זאת, יש גם לדאוג לעצב את החלל באופן נעים וחי, הגורם למבקרים בו חוויה של שייכות וביתיות.

תכנון נכון של השבחת נכס

השבחת נכסים נכונה ויעילה משתנה בין נתוני כל נכס ובעליו ומורכבת משורה ארוכה של פרמטרים שיש לקחת בחשבון. בתור התחלה יש לנתח את פוטנציאל הרווח הקיים בנכס מסוים בהתאם למיקום שלו, ערך נכסים באזור ומידת הביקוש לנכסים דומים בסביבה. בנוסף ערך הנכס מושפע גם מתוכניות תב"ע עתידיות המתוכננות בשכנות לנכס, שיכולות להוריד או להעלות את מחירו. לאחר מכן יש לבדוק מהן אפשרויות ההשבחה השונות הקיימות בנכס, וכדאיות הוספת עוד חדר או מרפסת בהתאם לגודל נכסים המבוקשים באזור. כמו כן יש להעריך את מחיר הנכס בעזרת שמאי, לשקלל את עלות עבודות ההשבחה ולהבין את עלות ערך הנכס לאחר מכן. על פי נתונים אלו יקבעו סוג העבודות השיפוץ הכדאיות והמשתלמות ביותר לביצוע.

השבחת נכסים באמצעות תוספות בניה

אחד האמצעים היעילים ביותר עבור השבחת נכס הינו תוספות בנייה. בתים רבים בישראל זכאים לתוספות בניה שונות התורמות לשדרוג והשבחת הנכס. מדובר במגוון סוגי תוספות לרבות הוספה של חדר, בניית מרפסת ובניה על הגג. תוספות אלו מעלות באופן ישיר את ערך הנכס ובאופן משמעותי, ולא אחת גם תורמות להגדלת הביקוש עבורו. כפועל יוצא מכך רבים מבקשים לנצל זכויות בניה בנכס שלהם גם עבור השבחת נכסים לפני מכירה. לשם כך יש לברר אם קיימות זכויות בניה בנכס שלכם ולהגיש בקשה להיתרי בניה המלווה בתוכנית אדריכלית ואישורים נוספים. לעיתים קרובות את עבודות הבניה ניתן לבצע באמצעות שיטות שונות של בניה קלה המייעלות, מוזילות ומקצרות את ההליך.

אודות תוספות בניה על הגג

מבין האפשרויות השונות של תוספות בניה עבור השבחת ערך נכס לפני מכירה, יש לתת את הדעת אודות ביצוע תוספות בניה על הגג עבור בתים פרטיים ובנייני מגורים. תוספות אלו יכולות לכסות שטח ניכר של הגג ולהעלות באופן ניכר את ערך הנכס, לעומת מידה יחסית נמוכה של השקעה. את העבודות עצמן חשוב לבצע עם חברה מקצועית המספקת שירותי קבלן מפתח מלאים עבור כל צורכי ההרחבה לרבות עבודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, צביעה, פרזול וגימור. כמו כן חשוב שאת העבודות ילווה לכל אורכן מהנדס, המבטיח עמידה בכל דרישות החוק והבטיחות.

שדרוג קוסמטי של הנכס

יש לדעת כי גם לשדרוג קוסמטי של הנכס יש השפעה על יכולת המכירה וקבלת מחיר מבוקש עבורו. תחת הכותרת שיפוצים קוסמטיים ניתן לצבוע קירות, להחליף דלתות וחלונות, להחליף תריסים, ידיות, דלתות של ארונות מטבח, וכן להחליף מערכת מיזוג ישנה בחדשה, להוסיף את נקודות חשמל, שקעים ולהחליף גופי תאורה. גם שיפור כללי של חזות הדירה על ידי הצגתה בפני רוכשים כשהיא נקייה ומסודרת, עם תאורה נעימה, וילונות וריהוט מעוצב, תמונות ועציצים, תורמת להפיכת הנכס לאטרקטיבי.

השבחת המרחב החיצוני של הבית

לצד השבחת מרחביו הפנימיים של הבית, כדאי גם להשקיע בשדרוג חזות המרחב חיצוני בין אם מדובר בגג, חצר או מרפסות. בין היתר ניתן לשדרג חללים אלו על ידי עיבוד הגינה ושתילת צמחים, ארגון מערכת השקיה, סידור תשתיות תאורה, סידור שבילים, בניית דק והתקנת פרגולה.