חפירות והכנה לבנייה

חפירת מגרשים

כאשר מדברים על הנושא של חפירת מגרשים הכוונה היא בדרך כלל הכנת התשתית להקמת מגרש והכשרת הקרקע ליישובו בשלב מאוחר יותר, כלומר לבנות עליו בית או בתים למגורים. ישנו גם תחום של הכשרת מגרשים לצרכי תעשייה או חקלאות ואז הדרישות של חפירת מגרשים שונות מאשר במצב שבו מיועד המגרש לשימוש של מגורים. לשם ביצוע החפירות וההכנה יש צורך להזמין חברה מקצועית שיודעת לבצע עבודות עפר ויודעת מה דרוש לשם הכשרת שטח המגרש.

על פי תקנוני הבנייה והאישורים הנדרשים לשם בניית בניין למגורים, חקלאות או תעשייה, ברגע שניתנים כל האישורים והקרקע מוכנה – הרי שאפשר לעשות שימוש במגרש ואפשר להתחיל את העבודות של השלב הבא. זו הסיבה שחשוב מאד לבצע במועד את המשימה של חפירת מגרשים כדי שברגע שענייני הבירוקרטיה יסתיימו אפשר יהיה מיד להתחיל את העבודות ולא יהיה צורך להמתין או לבזבז זמן על החפירה והכנת השטח.

 

איך מתבצעת חפירת מגרשים?

כאמור, כדי לבצע את ההכנה של השטח לבנייה או לשימוש צריך לחפור ולהפוך אותה, להרחיק ממנה מזיקים ומכרסמים ולוודא שהיא אינה רעילה או בעייתית מאיזושהי סיבה. במידה וישנה פסולת בין שכבות החול והאדמה יש צורך להרחיק ולהטמין אותה ובמקרים מסוימים יש צורך בהבאת חול או קרקע פורייה נוספת כדי להוסיף לכמות או לעבות את כמו המגרש. כל הפעולות האלה נכללות תחת הביטוי חפירת מגרשים.

חשוב מאד לעקוב מקרוב אחר פעולות העבודה כדי לדעת בדיוק מתי מסתיימת חפירת מגרשים ומתי הקרקע מוכנה לקראת השלב הבא. במידה ולא בטוחים כדאי לפנות אל החברה המקצועית שנבחרה לצורך ביצוע העבודה ולברר אודות לוח הזמנים וסדר הפעולות הנוספות הצפוי במקום.