סוגי דקים לגינה 2022

דקים אורן – הדק הפופולארי ביותר בארץ

למראה של הדק יש יכולת להפוך גינות, מרפסות ואזורים נוספים למרשימים, מסוגננים, ואלגנטיים. מכיוון שהעץ הוא חומר טבעי הוא משתלב היטב בסביבה הירוקה וגורם למקום להפוך למזמין ונעים לעין. כמו כן, בוחרים בעלי בתים ומשרדים רבים להתקין דקים במקום דשא וצמחייה ובכך לחסוך בהוצאות תחזוקת הגינה ןבכמות מים רבה.

ניתן לייצר דקים ממגוון סוגי עצים, ביניהם: עץ איפאה, עץ במבוק, עץ סינטטי ובין היתר עץ אורן שמגיע מסקנדינביה ורוסיה.

דק מעץ אורן הפך להיות פופולארי עקב יתרונותיו הרבים ואיכותו הגבוהה, עץ האורן הוא עץ רך – דבר שמקל על העבודה עמו, מחירו נמוך ביחס לשאר סוגי העצים מהם מייצרים דקים והוא ניחן בעמידות גבוהה בפני משקלים כבדים ובפני מזג אוויר.

איך מתחזקים דק מעץ אורן?

דק מעץ אורן נרכש לאחר שעבר חיטוי. החיטוי הכרחי משום שהאורן לא ניחן בעמידות טבעית בפני חרקים ומזג אוויר. נוסף על תהליך החיטוי צריך הדק לעבור שימון כל חצי שנה. את השימון הראשון של הדק אנו מבצעים כשבועיים לאחר התקנתו לאחר  שהתייבש. ניתן לשמן את הדק באופן עצמאי מאחר ומדובר על פעולה פשוטה.

דק מעץ אורן – להפוך את החצר למרכז הבית

כל התקנה של דק צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע שניחן בידיים מקצועיות ומנוסות ובמקרה של דק מעץ אורן יש להיזהר עוד יותר משום שמדובר בעץ עדין ורגיש.

לפיתוחי חותם צוות מתקינים מנוסה שעובד באופן מדויק ונוהג בעדינות ע"פ תהליך עבודה נכון שכולל את: יישור הקרקע, הכנת היסודות, הסדרת ניקוז, הנחת קורות יסוד והתקנת הדק ובכך מעניק לגינה או לחצר אווירה כפרית ורגועה שתהפוך את החצר למרכז הבית.

אתם מוזמנים לפנות אלנו לקבלת שירות התקנה מקצועי ואמין.

 

דקים איפאה – לחצר מרשימה ביופייה

עץ האיפאה משמש בעיקר לבניית דקים, רהיטי יוקרה וחיפוי לקירות, בשל תכונותיו המרשימות הפך השימוש בו לפופולארי בכל רחבי העולם.

העץ הטרופי הייחודי שניחן בגוון חום כהה גדל בעיקר באזורים בהם עובר קו המשווה והוא יכול להגיע לגובה מרשים של יותר מ-60 מטרים!

בין מאפייניו ניתן לציין את עמידותו נגד מזיקים, קשיחותו, צפיפותו והיותו בעל טקסטורה חלקה. מכיוון שהוא עמיד נגד מזיקים לא צריך לחטא אותו. התחזוקה הקלה של הדק כוללת מריחת שמן דק פעם אחת בשנה. מריחת השמן מחדשת את צבע הדק, שומרת עליו, גורמת למים לזרום מעל לפני השטח ומספקת הגנה מהשמש.

נוסף על היתרונות שהזכרנו ניתן לצבוע את האיפאה בגוונים שונים, הוא אלגנטי מאוד, מתאים לאקלים בישראל ויכול להחליף את משטח הדשא בגינה ולחסוך במים ובתחזוקה.

התקנת דק איפאה – חשיבות ההקפדה על הכללים

אם אתם מעוניינים להעניק לגינתכם מראה מרשים ויוקרתי תוכלו להזמין מתקין דקים מקצועי ולבקש ממנו להתקין לכם דק מעץ איפאה.

מתקין הדק חייב לבצע את העבודה באופן מדויק ולהקפיד על כל הכללים והשלבים, לכן אין להתפשר על קבלן השלד והפיתוח.

אנחנו בפיתוחי חותם יודעים איך לבצע את העבודה בצורה מקצועית ומנוסה תוך הקפדה על כל הכללים, ביניהם – שימוש בדק איפאה איכותי בלבד, שמירת מרווח של 7 מ"מ (מינימום) בין הקורות, השארת פתחי אוורור סביב הדק, התקנת הדק בגובה של מינימום 18 ס"מ מעל האדמה ומינימום 10 ס"מ כאשר ההתקנה מתבצעת על בטון ושימון לאחר התקנה באמצעות שמן דק ייעודי.

דק איפאה יכול להפוך את חצר הבית למקום מעוצב ומרשים אך כדי ליהנות מכל היתרונות של הדק הנפלא יש לפנות אל בעל מקצוע איכותי ומנוסה. עם מעל ל 20 שנות מקצועיות וניסיון, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פיתוחי חותם ולהצטרף למעגל לקוחותינו המרוצים.

פיתוחי חותם הינה החברה המובילה בהתאמה ובנייה של מגוון סוגי דקים, הניסיון הצבור בחברה מאפשר לנו להתאים את הדק המתאים ביותר לגינה לפי העיצוב ולרצונותיו של הלקוח. נשמח לעמוד לרשותכם ולבצע לשביעות רצנוכם.