תוספת בנייה על הגג

בשנים האחרונות גילו בעלי בתים פרטיים את היתרונות הרבים של תוספות בנייה על הגג, וכתוצאה מכך בנייה על הגג (בעיקר בנייה קלה) נעשתה פופולרית ביותר. מה הסיבות לפופולריות של בנייה על הגג, מהן שיטות הבנייה הנפוצות, ומה צריך לדעת לפני ששוכרים חברה קבלנית לבנייה על הגג?

עליית מחירי הנדל"ן השפיעה על עולם השיפוצים ותוספות הבנייה בכמה דרכים. למשל, צעירים רבים דוחים את המעבר לדירת מגורים עצמאית, והמגורים בתוספת בנייה על הגג בבית ההורים נעשו לפתרון ביניים מקובל. אחרים מכסים את הוצאות המשכנתא באמצעות בניית חדר נוסף על הגג והשכרתו כיחידת אירוח לטווח קצר עבור תיירים דרך אתרים כמו Airbnb.

כך או כך, ניצול היתרי הבנייה ובניית תוספות בנייה על הגג, הן בבית פרטי והן בבית משותף, תורמות לשדרוג הנכס, להשבחתו ולהעלאת ערכו בשוק הנדל"ן. מחיר ההשקעה בתוספת בנייה אינו גבוה, ולרוב יהיה פער משמעותי בין עלות בניית התוספת על הגג ובין העלייה בערכו של הנכס.

סוגי בנייה על הגג

את תוספת הבנייה על הגג אפשר לבנות בשיטה המכונה בנייה קונבנציונלית, כלומר באמצעות בלוקים, אולם לרוב היא ממושכת וגם יקרה יחסית. כיום, נהוג להעדיף בנייה קלה לתוספות על הגג, מכיוון שתהליך הבנייה הוא קצר יותר, ידידותי יותר לסביבה ומחירו נמוך יותר. בנייה קלה מאפשרת לבנות תוספות מחומרים קלים ועמידים כמו עץ, לוחות איטונג, בלוקים דבוקים וכדומה, והיא מבטיחה גמישות גדולה יותר בתכנון, חיסכון וגם בידוד תרמי ואקוסטי.

 

חברת פיתוחי חותם מתמחה בבנייה קלה על גגות. הלקוחות שלנו נהנים מעבודה איכותית ומחושבת עד לפרטים הקטנים ביותר והיא נעשית בשיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה, לפי תוכנית אדריכלית ובפיקוח מהנדס.

אנו מבצעים את כל עבודות הבנייה, כולל כל עבודות הגמר, חשמל, ריצוף, אינסטלציה, חלונות ודלתות, ומקפידים על כל כללי הבטיחות ועל עמידה בלוח הזמנים, ועל מחירים הוגנים. בזכות הניסיון הרב שצברנו בבנייה בכלל, ובבנייה קלה על גגות בכלל, אנחנו יכולים להבטיח להפוך את החלום של כל לקוח למציאות.

 

מעוניינים להתחיל בבניית תוספת על הגג? צרו קשר!