רעיונות לעיצוב עליית גג

המצוד אחרי מטרים רבועים נוספים בכל בית לא פוסק לעולם. במקום ללכת ולהוסיף עוד יחידה מחוץ לבית, למה שלא תבדקו את האפשרות להפוך את עליית הגג שלכם מ"בוידעם" לחלל שימושי ונגיש?

ניתן להפוך את עליית הגג כמעט לכל דבר שתרצו. זה יכול להיות חדר שינה להורים, לילדים מתבגרים או לכאלו שחזרו מהצבא וזקוקים לפרטיות. עליית הגג יכולה להפוך להיות יחידת מגורים לאחד מילדי המשפחה יחד עם בן או בת הזוג, ובכך להקל על מצוקת הדיור שלהם (שבטח נתקלו בה כמו הרבה צעירים שמבקשים לשכור דירה). היחידה יכולה להיות חדר משפחה עם טלוויזיה, משחקים, ספרים וכדומה. אם בעלי הבית זקוקים למשרד ביתי, אין כמו עליית הגג המבודדת לעבודה שקטה וממוקדת, וגם אם מעוניינים במרחב לקליניקה ביתית, או חלל לסדנאות. ניתן אפילו להפוך את עליית הגג ליחידת אירוח בסגנון Airbnb. כל רעיון שעולה אפשר לבדוק ויש לשער שהוא פתיר – אם תבחרו בבעלי המקצוע הנכונים והאמינים. 

היתרונות הישירים של שיפוץ עליית גג

שיפוץ עליית גג יכול להביא לתשואה גבוהה הרבה יותר מההשקעה ולמקסם את ניצול שטח הבית למטרות שונות;

כל שיפוץ בבית מעלה את ערכו. שיפוץ עליית גג פעמים רבות מעלה את הערך באופן יחסי יותר מאשר שיפוצים אחרים;

הכנסה נוספת במידה והוחלט שעליית הגג המשופצת תשמש כיחידת אירוח, וככזו היא תספק הכנסה נוספת לתקציב.

דברים שיש לקחת בחשבון

קירות – עליית הגג היא אחד מהמקומות המחניקים והחמים בבית. כל החום מהבית עולה למעלה ובדרך כלל אין אוורור מתאים. לכן חשוב לדאוג לבידוד וקירוי איכותיים. 

רצפה – חשוב לוודא שהרצפה בטוחה לאכלוס בני אדם וחפצים. לבדוק אם רצפת הגג עשויה מבטון או מרביץ. בבתים ישנים היה נהוג לעשות תקרות מתחת לעליות גג מרביץ – רשת וטיח. זוהי תקרה לא חזקה ובשיפוץ יש צורך לחזק אותה עם קונסטרוקציה מברזל. אם התקרה היא מבטון אז אין בעיה.

חלונות – תכנון מיקום וסוג החלונות הוא חשוב במיוחד כי מלבד אוורור צריך לוודא שהחלונות יאפשרו זרימת אוויר. מיקום החלונות יכול להשפיע לא רק על היחידה עצמה אלא על הטמפרטורה בכל הבית.

מדרגות – חשוב לוודא שהגישה לעליית הגג היא פתוחה, המדרגות חזקות ובטיחותיות ויכולות לשמש כגרם מדרגות נגיש בחיי היומיום.

אם מחפשים מישהו שילווה את התהליך מתחילתו ועד סיומו, חברת פיתוחי חותם הוכיחה כבר ללקוחות רבים שהיא יכולה להוציא את החזון שלהם לגבי ייעוד עליית הגג אל הפועל, הן בגלל הידע התכנוני והביצועי הרב והן בגלל שיתופי הפעולה הפוריים שיש לחברה עם בעלי מקצוע מתחומים שונים, בהם אדריכלים, מעצבי פנים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד, כשכולם מחוייבים להשתמש בחומרים איכותיים העומדים בתקן של מכון התקנים ובעיקר בגלל שזו חברה שמאמינה שהלקוח, רצונותיו וצרכיו הם בעדיפות ראשונה.