שיפוץ חדר מדרגות - שווה כל שקל

הרושם הראשוני כאשר נכנסים לבניין כלשהו מתקבל מהמבואה ומחדר המדרגות. אלה הם החללים הציבוריים המשותפים אשר בצורה כזו או אחרת קיימים בכל בניין. אזורים אלה סובלים מבלאי גבוה משום שהם "שייכים" לכולם, אבל אינם זוכים לתשומת הלב המדוקדקת שלה זוכים החללים הפרטיים, הדירות והמשרדים. כולם עוברים בהם, נשענים על הקירות, אוחזים במעקות, מעבירים רהיטים וכו'. כך נוצר מצב שחדרי מדרגות נמצאים יותר בשימוש אך נהנים מתחזוקה שוטפת פחותה.

למה כדאי לשפץ חדר מדרגות מדי תקופה?

שיפור איכות החיים של הדיירים – חדר מדרגות משופץ הופך את חוויית המעבר בו לנעימה יותר. זו זכותם הבסיסית של הדיירים אשר עוברים בו, אף מבלי לשים לב, מספר פעמים ביום. כל מי ששיפצו חדרי מדרגות יכולים להעיד על כך.

העלאת ערך הנכסים – שיפוץ חדר מדרגות משנה את אופי הבניין ותורם לעליית ערך הדירות בו, משום שהמבנה נראה מתוחזק היטב.

יתרונות בטיחותיים – שיפוץ חדר מדרגות כולל טיפול במוקדי עובש (העלולים להוות סיכון לאוכלוסיות רגישות כמו קשישים, חולי אסתמה, נשים בהריון), טיפול במעקות רעועים, במדרגות שבורות, בארונות חשמל ישנים וכו'.

הרושם הראשוני שמתקבל ממעבר בחדר מדרגות משופץ משפיע, במודע או לא, על חוות הדעת של המבקר. הדבר נכון לגבי בתי מגורים ובנייני משרדים כאחד.

במה כרוך שיפוץ חדר מדרגות?

הסכמת דיירים – שיפוץ חדר מדרגות, כמו תיקונים ושיפוצים אחרים של הרכוש המשותף, חייב בהסכמת דיירים. חוק המקרקעין בישראל מאפשר לחייב כל בעל דירה ליטול חלק בהוצאות של תחזוקה תקינה של הרכוש ושל המערכות המשותפות.

אם עברתם משוכה זו בהצלחה, תגיעו לשיפוץ עצמו.

צביעת קירות – זהו המרכיב הראשון שחושבים עליו בהקשר של שיפוץ חדר מדרגות. בחדרי מדרגות בבניינים משותפים שטח הקירות הוא גדול, והקירות הם הדבר הראשון שנגלה לעין. הצביעה חשובה גם אם לא מדובר בשיפוץ מעמיק, למשל כאשר מתגלים כתמי לחות או כתמי עובש אשר דורשים טיפול מיידי.

בגדול ישנם שני סוגי צבע לשימוש בחדרי מדרגות: צבע סיד וצבע אקרילי. לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות משלו: סיד זול יותר, ואינו דורש הכנה מוקדמת לפני הצביעה, מה שמוזיל ומקל על התהליך. מצד שני יש לעיתים צורך במספר שכבות צבע. צבע אקרילי, לעומת זאת, אומנם יקר יותר, אולם הוא רחיץ, כלומר ניתן לשטוף ולנקות בקלות.

כאשר דנים בתקצוב הפרויקט מומלץ לקחת בחשבון גם את הטווח הארוך מבחינת תחזוקה שוטפת בעתיד.

תאורה – בחדרי מדרגות רבים גופי התאורה (מנורות ומכסים כאחד) הם ישנים, סדוקים, שבורים או דהויים. שיפוץ חדרי מדרגות יכול בהחלט לכלול גופי תאורה חדשים, שהם חסכוניים יותר לאורך זמן, וגם הוספת תאורת חירום (כולל שילוט חירום), על כל צרה שלא תבוא. תאורה חדשה תשנה בבת אחת את האווירה בחדר המדרגות.

תיקון מדרגות – כאשר יש מדרגות שבורות, סדוקות או אולי אף חסרות, מדובר במפגע בטיחותי ויש לטפל בו בדחיפות; או למשל כאשר הוחלט להוסיף מעלית, נדרש תכנון מחדש של גרם המדרגות אשר מצריך שבירה ובנייה מחדש.

מדרגות הן עניין מורכב בעל היבטים בטיחותיים, ולכן חשוב שהטיפול ייעשה על ידי גורמים מקצועיים. חברת פיתוחי חותם הינה חברה משפחתית בעלת ניסיון רב בבנייה קלה, שלד, גמר, גגות ופיתוח. בחברה זאת כל פרויקט קטן כגדול זוכים לליווי של מנהל פרויקט כמו גם ייעוץ וליווי הנדסי צמוד שהוא חיוני בתיקון מדרגות.

לסיכום, שיפוץ חדר מדרגות תורם לשיפור איכות החיים של הדיירים, להעלאת ערך הנכס ולהרגשה נעימה כשבאים הביתה. נשאר רק לבחור קבלן ביצוע אמין שיעשה זאת במקצועיות  אבל גם עם הקשבה וחיוך.