שיפוץ חיצוני של בניינים - כי גם הקנקן חשוב

כולם מכירים את הפתגם "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו", הקורא לשים דגש על פנימיותו של האדם ולא רק על חיצוניותו. היום כבר ברור שפנימיותו של האדם יכולה לבוא לידי ביטוי אמין דווקא כשמסתכלים על חיצוניותו. לכן יש שיאמרו שכאשר נפגשים במישהו או במשהו – הרושם הראשוני קובע.

הקביעה הזאת באה לידי ביטוי לא רק כשעוסקים בבני אדם אלא גם בבניינים; וכשמחליטים למכור או להשכיר דירה, יש לצפות לכך שהקונים או השוכרים הפוטנציאליים, יתרשמו קודם כל מחזות הבניין. אם הבניין משופץ, צבוע, יפה ומתוחזק – הרגש שיעלה יהיה חיובי, ואז הכניסה לדירה תבוא עם הרגשה של שביעות רצון.

לכן לשיפוץ חיצוני של בניינים יש ללא ספק השפעה חיובית על ערך הנכס. ואם מדובר בבעלי דירות המתגוררים בבניין, מראה הבניין גם משפיע על איכות החיים שלהם.

 

מה היתרונות של שיפוץ חיצוני לבניין?

נראות ואסתטיקה – גם אם מדובר בשיפוץ חיצוני בלבד, כמו שיפוץ המעטפת, הוא ישנה באופן משמעותי את החזות של הבניין ואת האסתטיקה שלו. לעיני המתבונן לא מתגלים מראות של צבע דהוי, כתמים, התקלפות ,עובש הנותנים תחושה של בניין ישן ומוזנח.

העלאת ערך הנכס – אם שואלים מתווכים או שמאים האם כדאי להשקיע בשיפוץ בניין – אפילו בשיפוץ חיצוני בלבד – והאם שיפוץ זה יעלה את ערך הדירה? התשובה היא חד משמעית כן! לא רק זאת, אלא שברוב המקרים ערך הנכס יעלה ביותר מאשר סך עלות השיפוץ. חשוב לציין שבמקרים רבים קשה למכור או להשכיר נכס לא משופץ, שלא לדבר על כך שלא נעים להתגורר בו.

שיפור בתחזוקה – שיפוץ בניין חיצוני יכול להיות הזדמנות לחזק את המבנה, אם כבר מופיעים סדקים וליקויים בבניין או כדי למנוע הופעתם בעתיד הקרוב. מבנה משופץ ומחוזק קל יותר לתחזק במצב טוב לאורך זמן ואין צורך להשקיע כל פעם מחדש תיקון "טלאי" כזה או אחר.

שיפוץ סביבת הבניין – בנוסף לטיוח וצביעה כדאי לוודא שהשיפוץ כולל איטום סדקים וחיפוי חיצוני אבל מומלץ לשפץ גם את החצרות, אזורי חניה וכמובן מתחמי אשפה (אם יש) על מנת להעניק גם לסביבה מראה יפה ומטופח.

לא משנה מה בוחרים לכלול במסגרת השיפוץ החיצוני – כל מה שייעשה ישביח את המבנה.

אומנם נכון שרק המחשבה על התהליך עלולה כבר לעייף: לארגן את הדיירים, לעבור את כל הבירוקרטיה וכמובן השאלה הגדולה איך לבחור את הקבלן המתאים ביותר.

לפחות בחלק האחרון אנחנו יכולים לעזור לכם. לחברת פיתוחי חותם יש ידע וניסיון רב בשיפוץ בניינים משותפים, וכל העבודות נעשות בליוויו של מנהל פרויקט. אנחנו יודעים שהדיירים לא מעוניינים להרגיש במשך כל תקופת השיפוץ שהם חיים באתר בנייה, ולכן אנחנו משתמשים במנופים עצמאיים שמאפשרים עבודה בגובה ללא שימוש בפיגומים. לא רק זאת אלא שאנחנו גם מקפידים על עיטוף חלונות כדי להגן על הדירות והדיירים מפני אבק ורעש.

כן, אותם דברים קטנים שהופכים את החוויה למשהו נסבל המשתלב בחיי היומיום של הדיירים מבלי לפגוע באיכות החיים שלהם, ולהבטיח איכות חיים טובה בזמן השיפוץ, ועוד יותר טובה בסיומו.