שיקום מבנים – 4 יתרונות מרכזיים לשיקום בניינים

אנשים עלולים להתבלבל ולחשוב ששיקום מבנים מתייחס רק למבנים עתיקים המיועדים לשימור על ידי הרשויות או חברות מסוימות.

אך שיקום מבנים מיועד לבניינים משותפים, בתים, משרדים וכדומה העומדים על כנם מזה זמן ועלולים לסבול מהיחלשות היסודות או פגמים אחרים. התהליך גם מיועד למבנים שעברו אירועים כמו למשל הצפות (שלאחרונה הופכות להיות תדירות במחוזותינו), או למבנים שבעלי הבתים החליטו שהגיע זמן שיקום ושיפוץ הבניין בגלל היתרונות הרבים שיש לתהליך כזה.

תהליך שיקום מבנים כולל כמה רכיבים:

עבודה על יסודות המבנה על מנת לוודא שהם יציבים ויכולים להמשיך ולהחזיק לזמן ארוך.

עבודה על חלקים אחרים במבנה כמו חיזוק מרפסות, חיזוק גגות, סתימת סדקים בקירות ועוד.

עבודה של איטום ובידוד גגות וקירות חיצוניים על מנת לחסוך באנרגיה של קירור או חימום.

עבודה על המראה של המבנה כמו צביעה, חיפוי, שיפור החצרות והגינות, שיפור החזית ועוד. 

4 יתרונות מרכזיים לשיקום מבנים:

מראה חדש ורענן למבנה – הסיבה הנפוצה, ומכאן היתרון הראשון, היא שבעלי בתים ובניינים רוצים לחדש ולרענן את המבנה כי הוא יהיה יפה יותר, נעים יותר וייתן הרגשה של התחדשות. השיקום יכול להיות הן מבפנים והן מבחוץ.

כלכלי יותר – שיקום מבנה בזמן יהיה יותר משתלם מאשר להגיע למצב שהוא רעוע מדי כך שאי אפשר כבר לשקם וצריך להרוס לבנות מחדש.

חסכוני יותר – כיום, כאשר משקמים מבנים, לוקחים בחשבון את הנושא של איכות הסביבה, חיסכון באנרגיה, שימוש חכם בקרני השמש לתאורה ועוד. אפשר במסגרת השיקום לבצע מספר מהלכים כמו איטום ובידוד מצד אחד, והגדלת חלונות מצד שני, וכן להשתמש בחומרים ירוקים יותר.

העלאת ערך הנכס – ידוע ששיקום מבנים מעלה את ערך הנכס. מהסיבה הפשוטה שהנכס נראה טוב יותר, מתוחזק היטב, חסכוני וידידותי יותר לסביבה. כל התכונות האלה מאפשרות להציג אותו בצורה חיובית ולהנגיש אותו בקלות רבה יותר לקונים פוטנציאליים, וגם להעלות את מחיר המכירה.

מאחר שיותר ויותר רשויות נוטות כיום לוותר על תכניות תמ"א 38 בגלל הבעיות הרבות שהן גורמות, שיקום מבנים הוא דרך אופטימלית "ללכת בלי ולהרגיש עם". כן, אפשר לחיות בבניין מחודש, נקי, חסכוני ויפה בלי אי הנוחות של עזיבה למשך תקופת הבנייה.

חברת פיתוחי חותם עושה את תהליך השיקום במינימום הפרעה לדיירים. העבודה נעשית ללא פיגומים אלא בעזרת מנופים ייעודים המתקפלים בסיום יום העבודה כך שלדיירים אין תחושה שהם חיים באתר בנייה. 

בנוסף כל התהליך נעשה בליווי של מנהל פרויקט צמוד שיכול לענות על כל בעיה. פיתוחי חותם היא חברה משפחתית שהחזון שלה: "בראש ובראשונה הוא לשפר את חווית הבנייה ללקוחותיה, שיתוף פעולה מלא עם חיוך לאורך כל הדרך!"

4 יתרונות לחברת פיתוחי חותם

חברה בעלת ותק, ניסיון ומוניטין בענף;

חברה שמשתמשת במיטב חומרי הבניין הקיימים בשוק;

חברה שמקפידה על התקנים והאישורים המתאימים;

חברה שכל העבודות מתבצעות תחת קורת גג אחת ללא פערי תיווך.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: