תוספות בנייה

תוספות בנייה- לשדרג את הבית מכל הבחינות

לא מעט נכסים במדינת ישראל מחזיקים בזכויות בנייה לא מנוצלות. זכויות בנייה אלו מאפשרות לאותם בעלי נכסים לשדרג את הבית שלהם מקצה לקצה. לבנות גג, מרפסת, להוסיף חדרים ועוד.

לכן, זה לא מפתיע שתוספות הבנייה בין אם מדובר בחדר נוסף בבית או בבנייה על הגג, הפכו כבר מזמן לאחד מהטרנדים החמים ביותר בכל הקשור לתחום הבנייה והשדרוג הנכסים קיימים. הסיבות לכך הם ברורות.

  • הגדלת והשבחת הנכס– ברגע שמבצעת בנייה תוספות בבית, באופן אוטומטי, גם המחיר משתדרג. אם אתם שוקלים למכור נכס, דווקא עכשיו זה הזמן שכדאי לכם לנצל את תוספות הבנייה שלכם על מנת שתוכלו לדרוש מחיר גבוה יותר עבור הנכס.
  • למה לעבור כאפשר לשפר? לא מעט משפחות מגיעות למצב בו אחד הילדים זקוק ליותר ספייס ומרחב. במקום להתחיל לחפש דירה עם חדרים יותר גדולים, אפשר פשוט לנצל את זכויות הבנייה ולבנות לילדים יחידה יותר גדולה ומרווחת.
  • שדרוג איכות החיים- ברגע שהוספתם עוד חדר, הרחבתם למרפסת ובניתם למשל על הגג, אתם באופן טבעי משדרגים את איכות החיים שלכם. גם מגדילים את הנכס וגם נהנים משטח נוסף שיכול לשמש אתכם לכל פעולה שרק תרצו.

מה חשוב לדעת?

הדבר הראשון שאתם צריכים לברר הוא שאכן יש לכם זכויות בנייה שאתם יכולים להשתמש בהם ולנצל אותם בהתאם לחוק. ברגע שיש לכם את כל האישורים הנדרשים, השלב הבא הוא להבין בדיוק מה הצורך שלכם ולאיזו מטרה. מה אתם בעצם צריכים ורוצים? מרפסת שמש? חדר נוסף על הגג?

לאחר מכן מגיעים לשלב המקצועי וזה בחירת החברה שתעזור לכם להגשים את החזון ולנצל את זכויות הבנייה שלכם. וודאו כי אתם מקבלים המלצות ודוגמאות לעבודות קודמות של החברה המבצעת. ניסיון של אנשי המקצוע חייב להיות חלק מכריע בבחירה שלכם.

לנו בפיתוחי חותם, ניסיון עצום בבנייה של תוספות וניצול הזכויות עד תום. אנו עובדים לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר, תוך שקיפות מלאה ותוצאה מקסימלית.

תוספי בנייה לשיפור איכות החיים ושדרוג הנכס

פיתוחי חותם בע"מ מתמחה בתוספות בניה לצרכים שונים, לרבות תוספת בנייה על הגג, תוספת של מרפסת, תוספת חדר, תוספת קומה ועוד. תוספות בנייה אלו תורמות לשדרוג רמת החיים והשבחת הנכס. הן נבנות באופן מקצועי ותקני עם מיצוי שלם של זכויות והתרי בניה, בהתאמה לסגנון קיים והעדפות וצרכי בעלי הנכס. כל זאת בהליך המבוצע בשקיפות מלאה ומבטיח קבלת תוצאות אופטימאליות uמשביעות רצון.

זכויות בניה בישראל

בישראל קיימים נכסים רבים שאינם ממשים את זכויות הבניה שלהם. מדובר במגוון אפשרויות של תוספות בניה שונות, הן עבור בדירות והן עבור תוספות בניה לבית פרטי. בין היתר תוספות אלו יכולות להיות עבור בניה על הגג, הוספה של חדרים או מרפסות וכו'. זכויות אלו יש לבדוק באגף ההנדסה של הרשות המקומית, שם נשמרים ארכיוני בניה של כל מבנה בשטח הרשות המקומית, עם פירוט של היקף וזכויות בניה. במידה וקיימות זכויות לבניה שלא מומשו יש לקבל עבורן היתרי בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. בקשה להיתרי בניה יש להגיש על בסיס תוכנית אדריכלית עם פירוט נתונים שונים כמו שטח בניה, סוג חומרים ופרטי חלקה. כמו כן, לצד התוכנית האדריכלית יש להגיש גם  אישורים רלוונטיים כדוגמת אישור בעלות.

תכנון וביצוע תוספות בנייה

תכנון תוספות בנייה מתחיל בהבנה והגדרת הצרכים שלכם, ויישומם על ידי אדריכלים ומהנדסים של חברתנו. המהנדסים יבדקו את בטיחות הבניה והחומרים והשיטות המתאימות, והאדריכלים יכינו תוכנית אדריכלית מפורטת. על פי תוכניות אלו ניגש לבניה עצמה עם צוות מקצועי של חברתנו המורכב מצבעים, אינסטלאטורים, גגנים, חשמלאים, מסגרים ועוד. ריכוז זה של כל בעלי המקצוע תחת קורת גג אחת ללא צורך בתיווך, חוסך באופן מהותי בעלויות בניית התוספות. העבודה מבוצעת באופן שוטף, מקצועי, יעיל ומהיר עד לקבלת תוצאות מבוקשות.

סוגי בניה אפשריים

בנייתן של תוספות אפשרית במספר שיטות. בתור התחלה ניתן לבנות בשיטה קונבנציונאלית באמצעות בלוקים מסוגים שונים. מנגד, ניתן לבחור בשיטות יותר עכשוויות עם תוספות בניה קלה מחומרים ושיטות שונות, כדוגמת בניה רב שכבתית עם שלד פלדה המצופה בלוחות גבס שבתוכם חומר בידוד כמו צמר זכוכית או צמר סלעים. בנוסף, בניה קלה אפשרית באמצעים נוספים כמו פאנלים מבודדים.

היתרונות שבתוספות בניה

בעשורים האחרונים אנו עדים ליותר ויותר בעלי נכסים הבוחרים לממש את זכויות תוספות הבניה שלהם. מגמה זו נובעת מממספר סיבות מהותיות. קודם כל, תוספת בניה מעלה באופן מיידי ומשמעותי את ערכו של הבית. כמו כן, אם מחשבים עבור תוספת בניה עלויות הקמה בהשוואה למחיר הנכס המשודרג, מגלים שמדובר בהשקעה משתלמת ביותר גם אם מתכננים למכור את הבית. בנוסף, בשוק של ימינו בו מחירי דירות מרקיעי שחקים, לצד קושי באיתור נכסים מתאימים, לא אחת בחירה בתופסת בניה לבית קיים עדיפה על פני מעבר לאחר. במרבית המקרים עלות תוספת בניה קלה זולה ומשתלמת ממעבר לבית חדש, מכיוון שיותר זול לבנות עוד חדר או מרפסת מאשר לעבור דירה. כמו כן, בחירה בבניית תוספת על פני מעבר דירה חוסכת את הקושי והטרחה שבמעבר לבית וסביבה חדשה. ולבסוף, הגדלת שטח הדירה שלכם בעוד חדר או מרפסת תורמת באופן ישיר לשיפור איכות החיים והתאמה לצרכים המשתנים של משפחתכם. כך שבמקום להסתפק בשטח נתון מוגבל בגודלו ושימושיו, ניתן להגדיל את הבית ולחדשו עם תוספות נחוצות.

עלות תוספת בניה

כאמור עלויות תוספת בניה הינן זולות ומשתלמות יותר ממעבר לדירה חדשה, בייחוד אם הן מבוצעות עם חברתנו החוסכת בפערי תיווך עבור אנשי מקצוע שונים. בנוסף, עלות הבנייה משתנה בהתאם למאפייניה לרבות היקף בניה, שיטת בניה, סוג חומרי גלם ואיכויות גימור. כמו כן, יש לקחת בחשבון תשלומים לרשויות כמו אגרות פיתוח והיטלי השבחה, כאשר מומלץ לבדוק אפשרות לקבלת פטור או הקלות עבור תשלומים אלו.