תוספות בנייה

כל מה שצריך לדעת על תוספות בנייה

תוספות בנייה – הוספת חדר, בנייה על הגג וכדומה – הפכו זה מכבר לאחד מהטרנדים החמים בתחום שדרוג והשבחת נכסים. מה היתרונות של תוספות בנייה בהשוואה למעבר דירה ומה צריך לדעת לפני ששוכרים את שירותיה של חברה המתמחה בתוספות בנייה? המשיכו לקרוא.

לא מעט נכסים במדינת ישראל מחזיקים בזכויות בנייה לא מנוצלות. זכויות בנייה אלו מאפשרות לבעלי הנכסים לשדרג את בתיהם מקצה אל קצה: לבנות עליית גג או מרפסת, להוסיף חדרים ולהרחיב את הדירה ועוד. בין שאתם מתכננים למכור את הנכס, להשכיר אותו או להמשיך לגור בו, לתוספת בנייה יש השפעה חיובית הן על ערך הנכס ועל איכות החיים.

מה היתרונות של תוספת בנייה לבית קיים?

השבחת הנכס והרחבתו – עם הרחבת הבית באמצעות תוספת בנייה גם ערכו משתדרג אוטומטית. כשמחשבים את עלויות תוספות הבנייה בהשוואה למחיר הנכס המשודרג ברוב המקרים מגלים שמדובר בהשקעה משתלמת ביותר. לכן, גם אם אתם שוקלים למכור את הנכס, זה הזמן לנצל את תוספות הבנייה כדי לדרוש מחיר גבוה יותר עבורו.

שיפור איכות החיים – למה לעבור כשאפשר לשפר? אם המשפחה התרחבה, הילדים התבגרו והם זקוקים ליותר מרחב ופרטיות, או שנוצר צורך בבית גדול ומרווח יותר מכל סיבה שהיא, אתם לא חייבים לעבור לדירה גדולה יותר. במקום זאת, אתם יכולים לנצל את זכויות הבנייה, להוסיף עוד חדר או עליית גג בעלויות נמוכות יחסית.

במרבית המקרים, עלות תוספת בנייה תהיה זולה ומשתלמת ממעבר לבית חדש. כמו כן, בחירה בבניית תוספת על פני מעבר דירה חוסכת את הקושי והטרחה שבמעבר לבית ולסביבה חדשה.

ברגע שהוספתם חדר, מרפסת או עליית גג, באופן טבעי גם איכות החיים שלכם תשתפר, ותוכלו ליהנות ממרחב, פרטיות, ומשטח נוסף שיכול לשמש אתכם לכל מטרה.

מה חשוב לדעת על תוספות בנייה?

מן ההיבט הבירוקרטי, ראשית עליכם לברר שאכן יש לכם זכויות בנייה ולהשיג את האישורים הנדרשים. את הזכויות האלה יש לבדוק באגף ההנדסה של הרשות המקומית, שם נשמרים ארכיוני בנייה של כל מבנה בשטח הרשות המקומית, והם כוללים פירוט של היקף וזכויות הבנייה.

אם אכן ישנן זכויות בנייה שלא מומשו, יש לקבל עבורן היתרי בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. את הבקשה להיתרי בניה יש להגיש על בסיס תוכנית אדריכלית הכוללת פירוט של נתונים כמו שטח בנייה, סוג חומרים ופרטי החלקה. כמו כן, לצד התוכנית האדריכלית יש להגיש גם אישורים רלוונטיים כדוגמת אישור בעלות.

השלב הבא יהיה תכנוני, ובו עליכם להגדיר מהי תוספת הבנייה הרצויה ומהן מטרותיה. האם המטרה היא להשביח את הנכס ולנצל את מלוא זכויות הבנייה שלו? האם אתם זקוקים לחדר מגורים נוסף, ממ"ד, מרפסת שמש או עליית גג? והאם עליית הגג תשמש יחידת הורים, חדר משחקים או יחידת אירוח (צימר)? כל האפשרויות האלה ישפיעו ישירות על תכנון תוספת הבנייה.

לאחר מכן יגיע השלב המקצועי, שבו עליכם לבחור את החברה שתעזור לכם להגשים את החזון, לנצל את זכויות הבנייה, לתכנן וליישם את תוספת הבנייה בפועל. בשלב זה, המהנדסים יבדקו את בטיחות הבנייה והחומרים ויתאימו את שיטת הבנייה, והאדריכלים יכינו תוכנית אדריכלית מפורטת. התוכניות האלה ישמשו את הצוות המקצועי בשלב הבנייה.

ישנן מספר שיטות לבניית תוספות:

בנייה קונבנציונלית – באמצעות בלוקים מסוגים שונים כגון בלוק שחור סטנדרטי, בלוק איטונג וכדומה.

בנייה קלה – למשל, בנייה רב-שכבתית באמצעות שלד פלדה המצופה בלוחות גבס שבתוכם חומר בידוד כמו צמר זכוכית או צמר סלעים או באמצעות פאנלים מבודדים.

מה העלויות של תוספת בנייה?

העלויות של תוספות בנייה משתנות בהתאם לגודל וסוג התוספת, סוג הבנייה, שיטות וחומרי העבודה. עם זאת, העלויות של תוספת בנייה לרוב יהיו זולות ומשתלמות יותר ממעבר לדירה חדשה.

לחברת פיתוחי חותם יש ניסיון עצום בבנייה של תוספות וניצול הזכויות עד תום, תוך התאמה לסגנון הבית, להעדפות ולצרכים של בעלי הנכס. אנו עובדים לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר, תוך שקיפות מלאה המבטיחה קבלת תוצאות אופטימלית ומשביעות רצון. כמו כן, אנחנו מעסיקים את כל אנשי המקצוע הנדרשים – החל ממהנדסים ואדריכלים ועד פועלי בניין, צבעים, מסגרים ואנשי מקצוע אחרים, ובכך אנחנו חוסכים מכם את פערי תיווך עבור אנשי המקצוע השונים.

צרו איתנו קשר להצעת מחיר ולפרטים נוספים.